Excelsior en André Hoekstra na 22 jaar uit elkaar

7 april 2021

Excelsior Rotterdam en André Hoekstra nemen na dit seizoen afscheid van elkaar. Na een dienstverband van 22 jaar heeft de club aan Hoekstra laten weten een andere weg in te slaan. ,,Dit is zeker geen makkelijk besluit geweest, omdat André natuurlijk een echte clubman is met een grote staat van dienst voor Excelsior’’, stelt algemeen directeur Ferry de Haan. ,,Maar als club zijn wij tot de conclusie gekomen dat verandering noodzakelijk is, zowel op als naast het veld.’’

Afscheid nemen van elkaar
,,Zoals vorige week gemeld, hebben we de sportieve prestaties van de afgelopen seizoenen tegen het licht gehouden’’, gaat De Haan verder. ,,Daaruit hebben we de conclusie getrokken dat het op verschillende gebieden anders moet. We kijken niet alleen naar de selectie, maar ook naar de begeleiding. Afgelopen tijd hebben we meerdere gesprekken met André gehad over onze visie op de rol van assistent-trainer. Hieruit hebben wij geconcludeerd dat het moment daar is om een andere weg in te slaan en afscheid te nemen van elkaar. Hoe moeilijk dit besluit ook is, wij denken dat dit nodig is met het oog op de toekomst van Excelsior.’’

Voldoening en trots
,,Ik zal Excelsior altijd blijven volgen, al is het vanaf komend seizoen helaas niet meer als onderdeel van de staf’’, reageert André Hoekstra. ,,Natuurlijk vind ik het jammer dat de club dit besluit heeft genomen, maar in de voetbalwereld weet je dat dit moment kan komen. Ik heb al die jaren met veel plezier bij Excelsior gewerkt en ben er trots op dat ik de groei van de club van dichtbij heb mogen meemaken en mijn steentje heb kunnen bijdragen. De opening van het nieuwe stadion, de promoties, alle spelers, trainers en andere mensen met wie ik heb mogen werken. Daar kijk ik met veel voldoening en trots op terug.’’

Successen
Hoekstra werkte eerder als hoofd opleiding, trainer van het tweede elftal en assistent-trainer bij RBC Roosendaal en ADO Den Haag. De laatste anderhalf jaar was hij in Den Haag werkzaam als hoofdtrainer. In 1999 werd hij benaderd door Excelsior. Het seizoen erna werd hij assistent van hoofdtrainer Adrie Koster bij de Kralingers. In de jaren die volgden was hij betrokken bij alle successen uit de recente geschiedenis van de club. Excelsior promoveerde sinds 1999 vier keer en speelde in totaal tien seizoenen in de Eredivisie. Hoekstra werkte als assistent met vijftien hoofdtrainers en was in de meeste seizoenen ook trainer/coach van het beloftenteam.

Dankbaar
,,André heeft zich in al die jaren met zijn ziel en zaligheid voor onze club ingezet’’, stelt Ferry de Haan. ,,Hij is altijd loyaal geweest aan Excelsior en groeide uit tot een stabiele factor binnen onze staf. Hij was niet alleen assistent-trainer, maar leidde ook Jong Excelsior. Hij heeft veel hoogte- en dieptepunten meegemaakt bij onze club. Als Excelsior zijn wij André dankbaar voor alles wat hij voor Excelsior heeft gedaan en betekend. De deur zal voor hem bij ons altijd openstaan.’’

Gerelateerd nieuws

do 11 oktober 2018

André Hoekstra over dertien hoofdtrainers met wie hij samenwerkte

Het begon allemaal in 1999 aan de zijde van toenmalig trainer Adrie Koster. Inmiddels is André…

Lees meer

za 1 juli 2017

André Hoekstra is Excelsior trouw: ‘Mijn werk is altijd uitdagend gebleven’

André Hoekstra is sinds 1999 werkzaam bij Excelsior Rotterdam. Als assistent-trainer werkte hij samen met twaalf…

Lees meer

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Keuken Kampioen Divisie ESPN

Aankomende wedstrijden

NAC Breda vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 23 april, 2021

21:00, Rat Verlegh-stadion

Geen publiek

Excelsior vs
FC Dordrecht

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 30 april, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Geen publiek

Jong AZ vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 7 mei, 2021

20:00, Sportpark De Kalverhoek

Geen publiek

Aankomende wedstrijden

NAC Breda vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 23 april, 2021

21:00, Rat Verlegh-stadion

Geen publiek

Excelsior vs
FC Dordrecht

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 30 april, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Geen publiek

Jong AZ vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 7 mei, 2021

20:00, Sportpark De Kalverhoek

Geen publiek

Aankomende wedstrijden

NAC Breda vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 23 april, 2021

21:00, Rat Verlegh-stadion

Geen publiek

Excelsior vs
FC Dordrecht

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 30 april, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Geen publiek

Jong AZ vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 7 mei, 2021

20:00, Sportpark De Kalverhoek

Geen publiek

Aankomende wedstrijden

NAC Breda vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 23 april, 2021

21:00, Rat Verlegh-stadion

Geen publiek

Excelsior vs
FC Dordrecht

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 30 april, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Geen publiek

Jong AZ vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 7 mei, 2021

20:00, Sportpark De Kalverhoek

Geen publiek